Henkilökuntamme

DAVA Foods Finland Oy:ssä työskentelee noin 80 ammattilaista ja DAVA Foods -konsernissa noin 300. 

Myynti ja markkinointi, elintarvikkeet

Ilkka Tirkkonen

Ilkka Tirkkonen
Myyntijohtaja
Puhelin : +358 40 542 3107
Sähköposti:
ilkka.tirkkonen@davafoods.fi

 

Milla Osmala

Milla Osmala
Asiakaspäällikkö, HoReCa
Puhelin: +358 50 549 9044
Sähköposti: 
milla.osmala@davafoods.fi

Heikki Viitanen

Heikki Viitanen
Aluepäällikkö
Puhelin: +358 400 830 141
Sähköposti: 
heikki.viitanen@davafoods.fi

Jarmo Hostila

Jarmo Hostila
Aluepäällikkö, öljytuotteet
Puhelin: +358 44 305 0601
Sähköposti: 
jarmo.hostila@davafoods.fi

Nina Suominen

Nina Suominen
Myyntiassistentti, jaloste
Puhelin: +358 40 840 7648
Sähköposti: 
nina.suominen@davafoods.fi

Reetta Myllymäki

Reetta Myllymäki
Myyntiassistentti, kuorimunat
Puhelin: +358 40 840 7505
Sähköposti: 
reetta.myllymäki@davafoods.fi

Katriina Virtanen

Katriina Virtanen
Markkinointijohtaja
Puhelin: +358 40 724 3570
Sähköposti: 
katriina.virtanen@davafoods.fi

Siipikarjatuotannon tarvikkeet

Timo Keppola

Timo Keppola
Myyntipäällikkö tarvike
Puhelin: + 358 (0) 40 162 7290
Sähköposti: timo.keppola@davafoods.fi

Janne Raitila

Janne Raitila
Myynti Ilmajoki
M: +358 500 361 887
Sähköposti: 
janne.raitila@davafoods.fi

Sari Kärkkäinen

Sari Kärkkäinen
Tarvikeassistentti
Puhelin: +358 40 640 1848
Sähköposti: 
sari.karkkainen@davafoods.fi

Tuottajapalvelut

Merita Raikaslehto

Merita Raikaslehto
Tuottajayhteyspäällikkö
Puhelin: +358 40 840 5438
Sähköposti: 
merita.raikaslehto@davafoods.fi

Katariina Seikola

Katariina Seikola
Talousassistentti/tilitykset
Puhelin: +358 44 3690323
Sähköposti: 
katariina.seikola@davafoods.fi

Hallinto

Juha-Petri Jokinen

Juha-Petri Jokinen
Toimitusjohtaja, DAVA Foods Finland
Puhelin: +358 40 504 0746
Sähköposti: juha-petri.jokinen@davafoods.fi

Anniina Juuma

Anniina Juuma
CFO, HR
Puhelin: +358 40 643 3532
Sähköposti:
anniina.juuma@davafoods.fi

Anna Soisalo

Anna Soisalo
Talousassistentti
Puhelin: +358 40 754 0099
Sähköposti: 
anna.soisalo@davafoods.fi

Satu Tervanen

Satu Tervanen
Kirjanpitäjä
Puhelin: +358 40 840 8797
Sähköposti: 
satu.tervanen@davafoods.fi

Tuotanto

Olli Kaarttinen

Olli Kaarttinen
Tuotantopäällikkö
Puhelin: +358 40 728 9852
Sähköposti: 
olli.kaarttinen@davafoods.fi

Terhi Peltonen

Terhi Peltonen
Tuotannon tuki
Puhelin: +358 40 648 2617
Sähköposti: 
terhi.peltonen@davafoods.fi

Minna Kunnas

Minna Kunnas
Tiiminvetäjä, pakkaamo
Puhelin: +358 40 671 9508
Sähköposti: 
minna.kunnas@davafoods.fi

Teemu Tyyri

Teemu Tyyri
Tiiminvetäjä, pakkaamo
Puhelin: +358 40 648 6754
Sähköposti: 
teemu.tyyri@davafoods.fi

Anu Johansson

Anu Johansson
Laatupäällikkö
Puhelin: +358 50 342 4603
Sähköposti: 
anu.johansson@davafoods.fi